Masáž dle tantry

Masáž v pojetí tantry je propracovaný rituál vycházející z tantrické filosofie a principů. Je o prožitku vlastní tělesné smyslnosti, oddání se něžné péči a o objevování extatických prožitků. Tantrická masáž je intimním rituálem mezi dávajícím a přijímajícím s osobním přístupem, citlivou pozorností s znalostmi práce s energií. Tantrická masáž nejen uvolní, ale rovněž naplní nevšedním vzrušením, něhou, energií a přinese inspiraci. Dávající je průvodcem, který pomáhá přijímajícímu rozvíjet a objevovat vlastní sexualitu v přítomném okamžiku, kdy není třeba nic vracet, nic hodnotit. Stačí se pouze uvolnit, oddat se a nechat vše přirozeně plynout, bez vlastních tužeb a přání. Tantrická masáž dá příležitost zaměřit se na prožitek těla nejen z pohledu hmoty, ale i energie, jež nás převyšuje. Masírovaná osoba se stává ničím a vším zároveň, stává se středem vesmíru a s tímto vesmírem splývá. Tantrická masáž má omlazující a zkrášlující účinky, neboť harmonizuje a vyrovnává energie na rovině těla i duše. Tantrická masáž může mít mnoho podob a je vždy odrazem našeho prožívání. Někdy může pozvolna a nesmírně něžně plynout, jindy se může proměnit v intenzivní a bouřlivý rituál plný nových emocí. Tantrická masáž je chvílí, kdy nemusíte nic sputávat a držet na uzdě. Každý projev vlastního prožitku je na místě a tak ať již je prožíváná jakkoliv, vše musí být svobodné, prosto jakékoliv vnitřní sebekontroly či sebekázně. V tomto okamžiku jste na sto procent sami sebou.

Tantrická masáž se tradičně provádí na zemi na futonové matraci. K rituálu patří tlumené světlo svíček, zvuk orientální hudby, příjemné a nerušené prostředí. V tantrické masáži se užívají různé druhy doteků, od jemných až po dynamické, či speciální tlakové. Tantrická masáž zahrnuje celé tělo, od hlavy až po konečky prstů u nohou. Vyjmuty zde nejsou ani intimní partie, ke kterým je přistupováno s náležitou úctou jako k symbolu dané energie. Při jejich masáži může dojít k prožitku orgasmu, který však není cílem. Tantrická masáž vás hlavně bude chtít zavést od prožitku prostého orgasmu, prožívaného pouze ve svém pohlaví, k prožitku naplnění do celého svého těla i duše.

Při tantrické masáži často dávající prožívá velmi podobné stavy, jako přijímající a tudíž se jedná o odhalení svého vnitřního prožívání na obou stranách. Během tantrické masáže však zůstává přijímající po celou dobu v pasivní, přijímající roli. Vede-li vás však vnitřní prožitek přesto k potřebě dotýkat se dávajícího, rozhodně to není nic, s čím byste měli bojovat a je vhodné se volně projevit.

Přijímající je během masáže nahá, zakrytá šátkem, který dávající postupně odkrývá. Při vzájemné důvěře je možná nahota úplná, která pokud k ní má dojít, velmi přirozeně vyplyne.

Tantrická masáž prohlubuje sexuální prožívání přijímající, pomáhá rozvíjet vlastní uvědomění a zvyšuje citlivost vlastního těla. Rovněž vede k hlubšímu sdílení intimity s partnerem, otevřenější komunikaci a vzájemné úctě k sobě i partnerovi. Důležitými aspekty jsou dále nárůst životní energie, vitality a chuti do života, zbavení se depresí, zlepšení vztahu k sobě samé i k partnerovi, zbavení se stresu, uvolnění svalů a podpora krevního oběhu.