Masáž dle ájurvédy

Masáž dle ájurvédy je hluboce relaxační, regenerační masáž celého těla včetně hlavy a obličeje. Má výborný účinek na psychiku, protože spíše než na techniku a tlak se soustřeďuje na individuální přístup. Navozuje v těle rovnováhu a výsledkem je celkový klid a lehkost.

Ájurvéda považuje masáž za jeden z klíčových faktorů dlouhověkosti, protože kontroluje hlavní dóšu (energii) v těle – Vátu. Váta převažuje ve vyšším věku a postupně vysušuje organismus. Masáž se snaží zabraňovat předčasnému stárnutí.

Hlavními cíli této masáže je vyloučení toxinů a odpadních látek, pročištění, regenerace a udržení síly a energie. Masáž přivádí rovnováhu těla a mysli tím, že podporuje cirkulaci, která přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny a odpadní látky. Masáž podporuje dýchací systém, krevní oběh, snižuje hladinu stresových hormonů, zlepšuje pohyblivost, snižuje depresi, posiluje imunitu. Zvláčňuje pokožku, podporuje spánek. Posiluje zrak a svalstvo.

Při masáži byste měli zapomenout na čas a věnovat se jen přítomnému okamžiku. Veškeré povinnosti by měly být pro tuto chvíli zapomenuty a čas, který jste si vyhradili na masáž byste neměli nijak znečišťovat tím, že budete po masáži spěchat za dalšími povinnostmi již tím, že na ně myslíte při ní. Zkrátka tento čas by měl být jen váš a ani mobilní telefon sem v tuto chvíli nepatří. Před začátkem masáže předchází krátký úvodní rozhovor, vyberete si rozsah masáže. Masáž se provádí na speciální futonové matraci. Olej je pozvolna vtírán do pokožky, nohou, těla, rukou, obličeje a hlavy. Po masáži je vhodné relaxovat, zažít účinky masáže a sprchování nechat na později a dát tělu možnost, ještě déle využít masáží vložený potenciál.  

Masáž bude poskytnuta pouze dámám štíhlé až střední postavy. V případě nějakého onemocnění typu nachlazení, rýma, kašel, atd. či kožního onemocnění masáž není vhodná. V případě, že masáž zasahuje do Vaší periody, je lépe termín masáže změnit.