Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
MASÁŽ DLE ÁJURVÉDY PDF Tisk Email

p1120108    p1120119

 

 

p1120123    p1120124

 

 

Co je ájurvédská masáž? 

Abhjanga je hluboce relaxační, regenerační ájurvédská masáž (hlava, obličej, celé tělo). Ájurvédská masáž má výborný účinek, protože spíše než na techniku a tlak se soustřeďuje na individuální přístup s použitím vhodných léčivých olejů a bylin. Tím navozuje v těle rovnováhu. Masáž považuje Ájurvéda za jeden z klíčových faktorů dlouhověkosti, protože kontroluje hlavní dóšu (energii) v těle - Vátu. Váta převažuje ve vyšším věku a postupně vysušuje organismus. Masáž brání předčasnému stárnutí.

 

Jaké účinky má masáž? 

Hlavními cíli ájurvédské masáže je vyloučení toxinů a odpadních látek, pročištění, regenerace a udržení síly a energie. Masáž přivádí rovnováhu těla a mysli tím, že podporuje cirkulaci, která přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny a odpadní látky. Každá konstituce vyžaduje vhodný olej. Tak se posiluje jeho léčebná účinnost. Masáž podporuje dýchací systém, krevní oběh, snižuje hladinu stresových hormonů, zlepšuje pohyblivost, snižuje depresi, posiluje imunitu. Zvláčňuje pokožku, podporuje spánek. Posiluje zrak a svalstvo.

 

Jaký olej se používá? 

Všechny ájurvédské oleje mají vyživující a zároveň čistící účinek na kůži, tkáně a klouby. Při pravidelném používání podporují funkce látkové výměny a vylučování nestrávených látek, které se hromadí v těle a mohou způsobit nerovnováhu doš (váty, pitty, kaphy – třech základních principů neboli tělesných energií). Používáme prvotřídní organické, za studena lisované oleje též v kombinaci s bylinami vhodnými pro vaši konstituci a aromatickými oleji pro maximální efekt.

 

Jak masáž probíhá?

Při návštěvě byste měli zapomenout na čas a věnovat se jen přítomnému okamžiku. Veškeré povinnosti by měly být pro tuto chvíli zapomenuty, a čas, který jste si vyhradili na masáž byste neměli nijak znečišťovat tím, že budete po masáži spěchat za dalšími povinnostmi již tím, že na ně myslíte při proceduře. Zkrátka tento čas by měl být jen váš a ani mobilní telefon sem v toto chvíli nepatří. Před začátkem masáže předchází krátký úvodní rozhovor, vyberete si rozsah masáže a bude vám nabídnut šálek bylinkového čaje, voda. Seznámíte se s prostředím, zklidníte se. Pokud jste tak neučinili doma, bude vám nabídnuta možnost se osprchovat, případně na chvíli prohřát tělo v parní lázni. Poté následuje samotný rituál ájurvédské masáže. Masáž se provádí na speciální futonové matraci. Olej je pozvolna vtírán do pokožky, nohou, těla, rukou, případně obličeje a hlavy, přičemž na obličej a hlavu jsou používány jiné, speciálně k tomu určené druhy oleje. Součástí rituálu je aromaterapie. Po masáži máte možnost ještě nějakou dobu relaxovat, zažít účinky masáže a poté pozvolna přejít do sprchy, pokud se nerozhodnete sprchování nechat na později a dát tělu možnost, ještě déle využít masáží vložený potenciál.  

 

Celotělová masáž s masáží obličeje a hlavy cca. 180 min. 

 

Podmínky poskytnutí masáže: 

1) Vezměte prosím na vědomí, že masáž je poskytována pouze dámám štíhlé až střední postavy.

2) V případě nějakého onemocnění typu nachlazení, rýma, kašel, atd. masáž není vhodná a nebude poskytnuta.

3) V případě jakéhokoliv kožního onemocnění masáž nebude poskytnuta.

4) V případě zjištění nedostatečné hygieny masáž nebude poskytnuta.

5) V případě, že masáž zasahuje do Vaší periody, je lépe termín masáže změnit. Jde však pouze o doporučení. 

 

 Děkuji za pochopení.

 

 

Masáž provádí:

Martin Hoch

 

Na masáž se můžete objednat zde: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript či na tel.: 731 100 170

 

Komentáře  

 
#6 Barbora 2017-01-20 20:20
Dobry den, rada bych se zeptala, kolik ajurvedska masaz stoji. Predem dekuji za odpoved
Citovat
 
 
#5 Zdeňka 2013-11-04 12:22
Na ájurvédskou masáž jsem šla se smíšenými pocity o očekávat. Smíšené pocity se rozplynuly hned v počátcích a zůstal jen pocit bezpečí, klidu a důvěry :-) . Jako kdyby člověk vstoupili na pár hodin do jiného světa. Ocitnete se v prostředí, které je velmi útulné, přátelské a intimní. U Martina je cítit, že to pro něj není byznys. Masíruje s otevřeným srdcem, respektem a úctou k člověku. Po masáži odcházím provoněná, odpočinutá, uvolněná a s čistou hlavou. Pokud se chcete nechat rozmazlovat a užít si pár hodin svobody, pohody a odpočinku je ájurvédská masáž tou pravou volbou. Masáž v podání Martina je dokonalá a velmi návyková :lol: Velké díky.
Citovat
 
 
#4 Eva 2012-06-18 12:43
Masáž mohu všem vřele doporučit,krásn é útulné prostředí,milý masér a jeho dokonalá-profes ionální péče.Shrnula bych to jedním slovem po dobu masáže i v přestávkách jsem si užila díky Martinovi naprostý LUXUS.Pokud z Vás ještě někdo váhá,není sebemenší důvod,je to neopakovatelný zážitek a ten radostý,spokoje ný a bezstarostný pocit s kterým budete odcházet za to skutečně stojí,ten pocit se nedá popsat,ten se musí jednoduše zažít.Brzy,ale opravdu brzy si budu muset tuto masáž zopakovat,ten krásný pocit po masáži je naprosto úžasný a dokonalý.Chtěla bych poděkovat Martinovi za dokonalou péči při masáži,za krásné povídání o joze a masáži během přestávek.Děkuj i
Citovat
 
 
#3 zu 2012-06-04 21:03
martinova ajurvédská masáž? srnula bych to těmito slovy- dokonalá péče, profesionální přístup, pečlivost, krásné prostředí. i když se moje mysl nejprve bránila a snažila se stále udržet svůj neustálý tok myšlenek, po chvíli to vzdala a odevzdala se tomuto blaženému procesu. cítila jsem se radostně, svěže a lehce. tento pocit mi vydržel asi týden. budu muset brzy dobít energii a nechat si hezky rozproudit čakry. všem doporučuji, opravdu blažený zážitek...
Citovat
 
 
#2 Kateřina 2012-05-29 19:56
Na masáži jsem byla v zimě. Dopředu jsem upozornila, že jsem dost zimomřivá. Uvítala mě dřevem vytopená provoněná místnost. Futon zajistil pohodlí po celou masáž i přes její nadstandardní délku. Velmi jsem ocenila, že se začíná od nohou, kdy se případná tenze v bedrech následně uvolní, v porovnání s jinou masáží, kde začínali od zad a po protažení nohou byla relaxace v bedrech ta tam. Olej se příjemně vstřebává a při odchodu jsem měla mastné jen vlasy- rozhodla jsem se nechat olej působit a nesprchovat se na místě. Doporučuji si na masáž vyhradit celé odpoledne, rozloučit se s přáteli a rodinou a vypnout mobil, protože nechcete být rušeni :-)
Citovat
 
 
#1 Martin 2012-05-29 16:39
Vážené dámy. Zde můžete zanechat své reakce na provedenou masáž, aby případné další zájemkyně měly možnost posoudit rozsah, kvalitu a váš celkový dojem z masáže. Budu vám velmi vděčný za vaše reakce.
Citovat