Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
1.1.2012 - ROZŠÍŘENÍ KURZŮ JÓGY PDF Tisk Email

Vážení adepti jógy,

 

na základě vašeho podnětu jsme rozšířili kurzy jógy o úterní termín. Tato změna je platná od 1.1.2012. S ohledem na tuto změnu budou těm z vás, kteří využíváte předplacené karty tyto vyměněny za nové a váš stávající kredit bude započten.

Jak se nové změny projeví finančně naleznete v záložce KURZY.

 

Děkujeme.

 
5.11.2011 - ŠAMANSKÝ OBŘAD DLE AMAZONSKÉ TRADICE PDF Tisk Email

Místo konání: tělocvična ZŠ - Svahová 24, Karlovy Vary

Začátek akce: 19:30 hod.

Konec akce přibližně ve 23:00 hod.

Program:

1) krátké seznámení s průběhem akce a možných účinků

2) aromaterapie, zevní bylinná terapie, nakuřování energetických vstupů

3) řízená relaxace

4) chakapování a kultivace energie za přispění šamana

 

V den konání obřadu je vhodné zdržet se přijímání veškerých tuků a masa. Poslední jídlo si dejte nejpozději kolem 12:00 hod a pak již nic nejezte!

S sebou podložku na ležení, deku či spacák na přikrytí, polštářek, dostatek vody.

 

Podrobnější seznámení s konanou akcí a se šamanismem na www.jungle-medicine.eu

 

Informace na tel: 731 100 170

Na akci je nutné se předem PŘIHLÁSIT

 
Kurz ve čtvrtek 27.10.2011 PDF Tisk Email

Vážení adepti jógy,

 

dne 27.10.2011 se bohužel neuskuteční pravidelný kurz jógy ve skupině v tělocvičně ZŠ Svahová 24, Karlovy Vary z důvodu prázdnin, kdy tělocvična nebude vytopená a tudíž nebude vhodná k praktikování jógy.

Omlouváme se a děkujeme za vaše pochopení. 

 

Za Centrum klasické jógy Martin.

 
5.9.2011 - Zahájení KURZU JÓGY PDF Tisk Email

Ve školním roce 2011/2012 budou v Karlových Varech otevřeny dva termíny jógy.

 

Cvičení budou probíhat v tělocvičně ZŠ Svahová 24-26, Karlovy Vary, a to

 

Každé PONDĚLÍ od 18:30 hod. - vede Olga MUCHOVÁ

Každý ČTVRTEK od 18:30 hod. - vede Martin HOCH

 
NÁBOR do kurzů jógy - Září 2011 PDF Tisk Email

KLASICKÁ JÓGA OD ZÁŘÍ 2011 

Již nyní je možné se hlásit do otevřených kurzů klasické jógy, které budou probíhat tradičně každé pondělí a čtvrtek od 18:30. Kurzy jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Hlásit se můžete na telefonu 731 100 170, nebo na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Těšíme se na vás.

 
DOVOLENÁ do 23.8.2011 PDF Tisk Email

Vážení přátelé,

omlouváme se, ale z důvodu dovolené nebudou probíhat kurzy jógy v rozmezí 25.8.2011 - 23.8.2011.

Od 25.8.2011 kurzy opět poběží ve stejných časech.

 

Dále upozorňujeme návštěvníky úterních relaxací, že z důvodu nepřítomnosti Davida, který odjíždí do Amazonie, nebudou probíhat po dobu jeho nepřítomnosti úterní relaxace. Po návratu Davida, okolo 15.10.2011 zde bude informace o dalších termínech a místech konání relaxací. 

Děkujeme za pochopení.  

 
18. - 25.6.2011 - POBYT S JÓGOU v Novém Městě nad Metují PDF Tisk Email

Vážení a  milí přátelé,

zveme vás opět srdečně do Nového Města nad Metují, na Pavlátovu louku. Navazujeme tak na mnohaletou tradici a jedinečného ducha, kterého tomuto milému a čistému místu v uplynulých letech vtiskli naši drazí učitelé Milada Bartoňová a Rostislav Hošek.

 

Ubytování: v chatkách nebo budově

Strava: vegetariánská, velmi chutná a pestrá

Kompletní servis: perfektně zajišťuje správce objektu

Program: cvičení ráno, dopoledne a odpoledne - hatha jóga, večerní sezení – čtení, meditace, zpěv manter

Cvičení povedou: Olga Muchová, Jarka Prokopová a snad i Wanda Dobrovská

Hudba: snad Bohoušek Verner

Cena: 2.450,- Kč (děti dle věku)

Pro účastníky z blízkého okolí: individuelní podmínky vč. ceny

V areálu: nově zrekonstruovaná tělocvična, krásný bazén, hřiště.

Okolí:  vybízí k celodenním i kratším výletům ( místní zámek a park, Ratibořice, Kuks, Náchod, Broumov, vycházky podél Metuje,  Slavoňov, cyklistické trasy atd.)

Vhodné: pro rodiny s dětmi a skupiny přátel

 

Těšíme se, až znovu společně usedneme k večernímu rozjímání pod stromem Boddhi.

Olga Muchová a Alice Frischová.

 

Informace: Martin Hoch - 731 100 170

 

Přihlášky: 

Alice Frischová , Sadov 47

362 61 Karlovy Vary

Tel. 774 416 266

e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
11. - 12.6.2011 - ŠAMANSKÁ CESTA - základní seminář PDF Tisk Email
MÍSTO KONÁNÍ: Karlovy Vary, tělocvična ZŠ Svahová 24

ČASOVÝ PRŮBĚH: Dvoudenní seminář, sobota od 10 – 18 hod., neděle od 10 – 17 hod.

(Polední pauza na oběd, přestávky na odpočinek a občerstvení)


PREZENCE + INFO K PRŮBĚHU AKCE: Sobota 11.6.2011 od 9.30 hod. v místě konání

 

PROVÁZEJÍ: Mgr. Lea Šťastná a Miroslav Šťastný

 

PROGRAM: Účastníci mají příležitost seznámit se se základními šamanskými technikami, které jsou shodné v šamanských kulturách po celém světě. Seminář umožňuje zažít zkušenost šamanského cestování za doprovodu zvuků bubnů, nalezení silového místa, putování do Dolního světa a nalezení silového zvířete pro sebe i druhé, silový tanec, putování do Horního světa a nalezení svého učitele. Program dále přináší objasnění šamanského pohledu na svět, ukázku šamanského léčení a možnosti jeho využití v každodenním životě. Součástí výuky je také kamenné orákulum.

 

CENA SEMINÁŘE: 1500,-Kč

 

Při přihlášení se skládá záloha ve výši 500,-Kč, přihlášení účastníci obdrží obratem variabilní symbol a č. účtu, či mohou zálohu uhradit v hotovosti v sídle Klasické Jógy, Bělehradská 965/1, Karlovy Vary, kontakt  Martin Hoch - 731 100 170


VHODNÉ POMŮCKY: pohodlné oblečení, psací potřeby a blok, karimatku na sezení nebo ležení, případně deku na přikrytí při cestování, šátek na oči, silové předměty (křišťály, plyšáky, amulety…), přírodní kámen na věštbu o velikosti pomeranče (tvar jakýkoli), stravu si zajišťují účastníci sami.

 

PŘIHLÁŠKY:  adresujte nejpozději do 6. 6. 2011 na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , či tel: 606732977

 

INFORMACE O LEKTORECH:

Zájem o poznání lidské duše a procesu vývoje osobnosti člověka jako lidské bytosti a růstu jejího vědomí nás přes různé teorie, praktiky a koncepty přivedl k šamanismu jako ke konceptu, který se dotýká celistvosti lidské bytosti a nemá žádná omezení.

Během našeho života jsme na základě svých životních zkušeností a událostí zjistili, že to, co jsme zažili, je šamanská zkušenost a vydali jsme se už jen tímto směrem. Směrem ke svobodě a cestě srdce.

Od r. 2010 společně připravujeme vlastní vzdělávací semináře se šamanskými prvky, vedoucími k růstu osobní síly a vědomí, k sebepoznání a léčení sebe sama i druhých. Toto vzdělávání má linii na sebe navazujících témat, která pracují s vědomím člověka a jeho růstu. Další semináře jsou zaměřeny na tzv. jádro šamanismu, které je shodné v šamanských kulturách po celém světě a vyučujeme ho pod názvem Šamanská cesta. Na tomto základě si mohou zájemci vystavět vlastní šamanskou praxi. I toto téma má návaznost v dalších nadstavbových seminářích. Zabýváme se také léčením krajiny a tyto semináře probíhají v přímo v krajině, kde žijeme – na Šumavě.

Vlastnímu vzdělávání v šamanismu se věnujeme několik let a šamanismus je naší každodenní praxí. Stal se součástí našich životů. I naše vzdělávání zaměřujeme tak, aby účastníci byli schopni propojit své šamanské zkušenosti s každodenním životem.

Naše další činnost zahrnuje i léčitelskou praxi pomocí šamanských technik a vedením rozhovoru, poradenská činnost a práce s energiemi a prostorem.

 

Mgr. Lea Šťastná, Miroslav Šťastný


 


 
2.4.2011 - ŠAMANSKÝ OBŘAD DLE AMAZONSKÉ TRADICE PDF Tisk Email

Místo konání: tělocvična ZŠ - Svahová 24, Karlovy Vary

Začátek akce: 19:30 hod.

Konec akce přibližně ve 23:00 hod.

Program:

1) krátké seznámení s průběhem akce a možných účinků

2) aromaterapie, zevní bylinná terapie, nakuřování energetických vstupů

3) řízená relaxace

4) chakapování a kultivace energie za přispění šamana

 

V den konání obřadu je vhodné zdržet se přijímání veškerých tuků a masa. Poslední jídlo si dejte nejpozději kolem 12:00 hod a pak již nic nejezte!

 

S sebou podložku na ležení, deku či spacák na přikrytí, polštářek, dostatek vody.

Podrobnější seznámení se šamanismem na www.jungle-medicine.eu

Informace na tel: 731 100 170

Na akci je nutné se předem PŘIHLÁSIT

 
30.3.2011 - MANTRY A TIBETSKÉ MÍSY PDF Tisk Email

Klára Lepíková, její hlas a kytara vás provedou mantrami, které vás dobře naladí a samozřejmě si můžete společně zazpívat nejznámější mantry hinduismu a budhismu.

Josef Málek, se svými tibetskými mísami s vámi bude komunikovat skrze jejich zvuk a vibrace. Budete se moci zaposlouchat do alikvótních tónů a nechat je prostoupit vaším tělem i myslí. Zážitek a účinek léčebný je zaručen.   

 

Místo: Centrum Klasické jógy, Bělehradská 965/1, Karlovy Vary

Termín: 30.3.2011 od 19:00 hod.

Vstupné: 160,- Kč

 

Mantra (v sanskrtu od kořene man- myslet, a přípony –tra, označující nástroj, Ve východních náboženstvích jako je hinduismus či budhismus slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci (opakování v mysli). Většinou se jedná o sled slabik, které nesou nějaký význam daný konkrétním náboženstvím, ale také jde o jejich zvukovou hodnotu a podpoření přirozené schopnosti mysli zklidnit se a soustředit se na zvukovou vibraci. Účelem většiny manter je dosáhnout vysvobození (mókši). Oslavné a povznášející mantry se většinou recitují nahlas.

 

Tibetská mísa je tradiční ozvučný lidový nástroj ze slitiny kovů vypadající jako mísa, který pochází z Nepálu a byl používán už v polovině 3. tisíciletí př. n. l. nejen k léčení neduhů těla a mysli ale i k různým meditacím. Existuje spusta druhů tibetských mís, např: Velká chrámová mísa, „Talíř“ tvz. cestovní mísa a nebo kosmotvorka – univerzální zpívající mísa. Každá mísa má trochu jiný tón.

Původ můžeme vystopovat pravděpodobně v Nepálu nebo Tibetu, odkud se následně rozšířila do dalších zemí Jihovýchodní Asie – Číny, Japonska, Bhútánu a Indie. Původní náboženství v oblasti Nepálu a Tibetu v době vzniku mís tvořil především šamansko animistické náboženství „Bön“, které vyznávalo oduševnělost všech předmětů, věcí a jevů. Mísy byly využívány pravděpodobně k vyladění osob pro komunikaci se světem nekaždodenní reality a pro uvedení do stavu meditace a vnitřní rovnováhy. Zhruba v 7. století našeho letopočtu se dostává do Tibetu budhismus, který přejímá mnoho prvků z původního náboženství Bön a nechybí ani osvědčená pomůcka – zpívající mísa.

Slitina kovů na Tibetské mísy: Kolem složení slitiny kovů, ze kterých se vyrábějí mísy, panuje mnoho otázek a mýtů. Někteří autoři uvádějí, že kov pro mísy se vyrábí ze slitiny sedmi kovů, které reprezentují sedm tradičních astrologických „planet“. Pravděpodobně jde ale o nepřesný údaj. Většina odborných pramenů uvádí jako základ pro slitinu tibetských mís tzv. „Panchaloga“ – což je v doslovném překladu „pět kovů“. A je využívána pro odléván sošek a dalších předmětů do chrámů. Jde tedy o „posvátnou“ slitinu, která se využívá i pro odlévání obětních mís. V Panchaloze nalezneme zlato, stříbro, zinek, železo a měď (některé prameny uvádějí místo zlata a stříbra pouze cín). Ostatní kovy jsou zde pouze ve stopových množstvích.

 
24.3.2011 - SEZNAMTE SE S JÓGOU PDF Tisk Email

Informativní přednáška centra klasické jógy pro všechny zájemce o jógu a kurzy

 

DATUM: 24.3.2011

ČAS: od 19:00 hod do 20:30 hod.

MÍSTO: Centrum klasické jógy, Bělehradská 965/1, Karlovy Vary

VSTUP: VOLNÝ


Toto setkání je určeno všem, kdož se chtějí dozvědět základní informace o józe. Odpovíme vám na otázky co je to jóga a kde se vzala, co vám může přinést, je-li pro vás vhodná či nikoliv. Dozvíte se, co s jógou souvisí, jak na jógu pohlížet a jakým způsobem z ní čerpat.


Pokud byste jógu rádi vyzkoušeli a doposud nejste přesvědčeni, možná vám dáme pár dalších důvodů, proč jógu zařadit do svého života a také poradíme kde, kdy a rovněž z jaké literatury případně čerpat, pokud byste rádi prohloubili své znalosti.

 
Po skončení se budete moci zeptat na vaše konkrétní otázky související s jógou.

 
5.3.2011 - Šamanský obřad dle amazonské tradice PDF Tisk Email

Místo konání: tělocvična ZŠ - Svahová 24, Karlovy Vary

Začátek akce: 19:30 hod.

Konec akce přibližně ve 23:00 hod

Program:  

1) krátké seznámení s průběhem akce a možných účinků

2) aromaterapie, zevní bylinná terapie, nakuřování energetických vstupů 

3) řízená relaxace

4) chakapování a kultivace energie za přispění šamana 

 

V den konání obřadu je vhodné zdržet se přijímání veškerých tuků a masa. Poslední jídlo si dejte nejpozději kolem 12:00 hod a pak již nic nejezte!

 

S sebou podložku na ležení, deku či spacák na přikrytí, polštářek, dostatek vody.

Podrobnější seznámení se šamanismem na www.jungle-medicine.eu

Informace na tel: 731 100 170

Na akci je nutné se předem PŘIHLÁSIT 

 
1.3.2011 - Posílení energie za přispění šamana PDF Tisk Email

Další setkání s metodou kultivace energie za přispění šamanských technik nakuřováním energetických vstupů a chakapováním.

Začátek v 19:00

Místo: Centrum klasické jógy, Bělehradská 965/1, Karlovy Vary

Vstupné: dobrovolné

S sebou vezměte podložku na ležení.

Informace na tel: 731 100 170

 
Setkání s AMOZONSKÝM ŠAMANISMEN PDF Tisk Email

Místo konání: Centrum Klasické jógy, Bělehradská 965/1, Karlovy Vary (zvonek YOGA)

Termín: 22.2.2011 od 19:00 (délka cca 100 min.)

 

Po 3-měsíčním pobytu Davida v Amozonii se opět setkáme s metodami amazonského šamanismu. Program setkání bude tradiční, tak jak probíhal již dříve, tj. David bude provádět nakuřování energetických vstupů, poté proběhne řízená relaxace a nakonec chakapování. 

 

S sebou vezměte podložku na ležení, další pomůcky nepotřebujete, místnost je vytápěná. Více o šamanisku naleznete na Davidovo stránkách www.jungle-medicine.eu

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3